نحوه تعمیر خشک کن صنعتی

نحوه تعمیر خشک کن صنعتی

متاسفانه در این دنیا هیچ چیز پایدار نیست. موجودات، انسان ها، آب و هوا و هر چه که در این دنیا وجود دارد، دارای تاریخ انقضا بوده و از بین خواهد رفت. تجهیزات صنعتی نیز درگیر این موضوع بوده و بعد از گذشت عمر مفید آن در اثر استهلاک های متعدد اسقاط خواهند شد. هزینه های بسیار زیادی برای خرید خشک کن تحمل شده است، در صورتی که دستگاه به دلیل استهلاک های مختلف متوقف شود. تمامی هزینه ها سوخت خواهد شد. دست روی دست گذاشتن به هیچ عنوان راه خوبی نیست، برای جلوگیری از چنین پیش آمد هایی تعمیر خشک کن پیشنهاد خواهد شد.

تعمیر خشک کن فرآیندی است که در طی آن معایب ایجاد شده بر روی دستگاه شناسایی شده و سپس برطرف خواهد شد. فاکتور های مهمی در روند تعمیر خشک کن دخیل هستند، یکی از آن ها استفاده از افراد متخصص می باشد. تعمیر خشک کن کار ساده ای نبوده و باید توسط افراد متخصص و ماهر انجام شود. زمان انجام تعمیرات نیز از دیگر فاکتور های تعیین کننده خواهد بود.

این مبحث بر روی تعمیر خشک کن معطوف بوده و انواع مباحث مرتبط را تبیین خواهد کرد. در ادامه مبحث قدری از وقت ارزشمندتان را در اختیار ما قرار بدهید.

در چه صورت خشک کن نیاز به تعمیر دارد؟

خشک کن در اثر فعالیت های مداوم و یا شرایط بیرونی ممکن است دچار آسیب های مختلفی شوند. در ادامه مجموعه مشکلات ایجاد شده بر روی دستگاه خشک کن را بیان خواهیم کرد.

  • در اثر نواسانات برق ممکن است موتور الکتریکی دچار مشکلات زیادی شود. سوختن یک الکترود و یا دیود، از بین رفتن مدار الکتریکی یکی از سنسورها و مشکلات این چنینی از جمله مشکلاتی است که در یک خشک کن ممکن است ایجاد شود.
  • سنسور های تشخیص دهنده ی رطوبت و دمای دستگاه خشک کن ممکن است به خوبی عمل نکنند. از جمله دلایل این عملکرد اشتباه به پایان رسیدن عمر مفید سنسورها خواهد بود.
  • الکترودهایی که هوای گرم را ایجاد می کنند، از مفتول های فلزی ساخته شده اند، گاهی رطوبت موجود در هوا سبب ایجاد رسوب بر روی الکترودها شده و باعث می شود که عملکرد آن ها با اختلال مواجه شود.
  • برای حبس هوا درون دستگاه باید دور تا دور خشک کن یک سری جدارهای مخصوص قرار بگیرد. جنس این جداره ها از تیوبلس می باشد. ممکن است که تغییرات دمای ایجاد شده بین فضای داخلی خشک کن و خارج از آن سبب از بین رفتن بافت جداره شده که دراثر این اختلال عملیات خشک کردن و حذف رطوبت به درستی انجام نخواهد شد.
  • مکش هایی که وظیفه دارند هوا را میان خشک کن به جریان وا دارند، نیز دارای عمر مفید می باشند. ممکن است این قطعه با مشکل مواجه شود و به خوبی هوا را جاری نکند. یکی از نشانه هایی که این مشکل دارد، طولانی شدن زمان فعالیت دستگاه می باشد.
  • در حین انجام فعالیت ممکن است دستگاه به شدت گرم شود و دمای آن به صورت غیر عادی بالا برود. در چنین شرایطی دستگاه خشک کن باید سریعا مورد تعمیر قرار بگیرد.

آیتم های بالا مجموعه مشکلاتی بودند که در یک دستگاه خشک کن ایجاد خواهد شد. با مشاهده ی چنین شرایطی لازم است تا دستگاه را خاموش کنید و برای تعمیر خشک کن فورا اقدام شود.

تعمیر خشک کن چگونه انجام می شود؟

تعمیرات تابع مشکلات ایجاد شده بر روی دستگاه می باشد. ابتدا باید یک تکنسین تعمیرات، خشک کن را مورد ارزیابی قرار دهد. شناسایی و تشخیص عیب دستگاه یک آیتم بسیار مهم است که باید به بهترین شکل ممکن انجام شود. در صورتی که مشکلات و معایب به درستی تشخیص داده نشوند، راهکار خوبی ارائه نخواهد شد. این موضوع کاملا شبیه به مراجعه ی بیمار به پزشک می باشد. اگر بیماری فرد به خوبی تشخیص داده نشود و داروی اشتباهی تجویز شود، نه تنها بیمار معالجه نمی شود، بلکه به دلیل مصرف داروی اشتباهی ممکن است بیماریش وخیم شود. از این رو تشخیص مشکل ایجاد شده بر روی دستگاه خشک کن اهمیت زیادی دارد.

برای رفع مشکل موجود، فرایند اجرای عملیات یعنی تعمیر خشک کن شروع می شود. لازم به ذکر است که تعمیر خشک کن تابعی از عیب و یا بیماری دستگاه می باشد. بر اساس مشکل پیش آمده، مراحل تعمیرات در امتداد هم دیگر طی خواهند شد. با این وجود هرگز یک روال عادی برای تعمیر خشک کن وجود دارد. مراحل ممکن است کاملا با یکدیگر متفاوت باشند. به عنوان مثال اگر مشکل دستگاه خشک کن صنعتی سوختگی موتور و یا یکی از قطعات الکتریکی باشد. دستگاه باز شده و قطعه ی معیوب با قطعه ای سالم تعویض خواهد شد. حتی ممکن است به دلیل شل شدن پیچ و مهره درب خشک کن به خوبی قفل نشود. برای برطرف کردن این مشکل لازم است تا به واسطه ی ابزارهای مخصوص مثل پیچ گوشتی، عملیات محکم سازی اتصالات انجام شود.

فرآیند تعمیر خشک کن را باید به چه کسی سپرد؟

تعمیر خشک کن کار مهمی است که باید توسط افراد متخصص و ماهر انجام شود. برای موفقیت در امر تعمیر خشک کن لازم است تا فاکتورهای مهم و تاثیرگذار رعایت شوند. همان گونه که ذکر شد، یکی از فاکتورهای حائز اهمیت استفاده از فردی توانمند جهت احیای مشکلات ایجاد شده می باشد. شرکت های سازنده دستگاه های صنعتی هم چون خشک کن صنعتی، تسلط کامل بر روی طراحی خشک کن داشته و برای رفع ایرادات ایجاد شده، گزینه ی بسیار مناسبی می باشند. بهتر است پیش از مراجعه به هر فردی جهت انجام تعمیر خشک کن ابتدا با نمایندگی شرکت و برند سازنده تماس بگیرید و از ایشان در خواست کمک کنید.

کلام پایانی

دستگاه خشک کن صنعتی یکی از مهم ترین تجهیزات موجود در صنایع به شمار می آید، که به دلیل شرایط مختلف ممکن است دچار آسیب و اختلال های زیادی شوند. برای برطرف کردن این مشکلات باید تعمیر خشک کن سریعا انجام شود. اما یکی از مهم ترین سوالات حین نیاز به تعمیرات این است که باید به چه کسی برای انجام این فرآیند مهم مراجعه شود؟ خوشبختانه مجموعه ای مانند پادیر ماندگار وجود داشته که نه تنها فرآیندهای طراحی و ساخت خشک کن را بر عهده گرفته اند، بلکه انواع خدمات پس از فروش هم چون تعمیر خشک کن را با بهره کندی از اصئل و استاندارد های لازم انجام می دهند.

تعداد بازدبد: 274
24 اردیبهشت 1401