طراحی ماشین

طراحی ماشین

تولید خشک کن دوار و طراحی ماشین انواع آن در ابعاد و ظرفیت های 1 الی 20 تن در ساعت به واسطه بهترین کارخانه های ایران صورت می گیرد. این نوع خشک کن شلمل کیفیت بالایی می باشد.

خشک کن دوار (روتاری درایر) دستگاهی می باشد که از آن برای خشک کردن انواع مواد مانند گرانول در صنایع شیمیایی، بهداشتی و غذایی استفاده می گردد. تجهیزات خشک کن شامل شیب مختلف بین ۱.۵ تا ۴ درصد بوده است که می توان آن را تنظیم کرد.

طراحی و تولید این نوع خشک کن با ارائه خدمات زیر انجام می شود:

 • کیفیت بالا
 • مشاوره قبل از فروش
 • خدمات پس از فروش
 • گارانتی محصول
 • نصب و راه اندازی آن

تولید خشک کن دوار با بهترین قیمت

خشک کن دوار یا همان روتاری درایر نوعی از تجهیزات آزمایشگاهی محسوب می شود. همچنین به گونه ای طراحی شده است که به راحتی بتواند رطوبت موجود در گرانول ها را جذب کرده. تولید خشک کن دوار توسط سازندگان ماشین آلات و طراحی ماشین و تجهیزات داخل کشور و همچنین کشورهای خارجی امکان پذیر باشد. که برای هر نوع از این خشک کن ها قیمت های گوناگونی تعیین شده است.

کارخانه خشک کن دوار در ایران

در کشور ایران کارخانه های متعددی وجود دارند که در زمینه طراحی ماشین و تولید خشک کن دوار که به روتاری درایر نیز معروف می باشد، خدماتی را انجام بدهند. غالبا سرعت و شیب خشک کن ها با یکدیگر متفاوت هستند. در کارخانه ها انواع متفاوتی از خشک کن با توجه به موادی که نیاز به فرایند خشک شدن دارند تولید می گردد. انواع خشک کن دوار با کیفیت را می توان از نمایندگی ها خریداری نمود.

خشک کن های دوار را طبق موارد زیر طراحی می نمایند:

 • رطوبت ورودی و خروجی
 • ظرفیت خشک کن ها
 • سایز مواد ورودی آن
 • حساسیت مواد به حرارت محصول

ویژگی های مهم خشک کن دوار

خشک کن های دوار در شرکت های تولید تجهیزات و ماشین آلات با ظرفیت های مختلف  که معمولا بین ۱ تا ۵۰ تن بر ساعت است تولید می گردد. این شرکت ها قادر هستند که خشک کن های دوار را به گونه ای طراحی نمایند تا بتوانند در دمای ۶۰۰ درجه سانتی گراد به عملکرد خود ادامه دهند.

انواع کوره آهک پزی:

این کوره ها انواع متفاوتی دارند که تعداد آنها بسیار زیاد بوده لذا ما برای آشنایی شما با انواع این کوره ها تعدادی از پرکاربردترین نوع آنها را معرفی می کنیم

 1. کوره افقی یا دوار:

این کوره جزء کوره های رایج آهک پزی به شمار می رود که بسیار شبیه به کوره سیمان پزی هستند. طراحی ماشین کوره دوار آهک به صورت یک استوانه افقی می باشد که در لایه داخلی آن از آجر نسوز پوشانده می شود. روش کار این کوره به این صورت است که کوره با شیب حدود 3تا 5 درصد به حول محور خود چرخیده شده است و خرده سنگ های آهک را به جلو هدایت می نماید تا در آخر کوره خنک می شود. علت استفاده بسیار از این کوره این است که می توان سنگ آهک های بسیار ریز هم استفاده نمود و آهک زنده بدست آورد.

 1. کوره قائم یا شفت:

این کوره نیز هم مانند افقی از جنس فولاد و به صورت استوانه می باشد بااین تفاوت که به حالت ایستاده و عمودی بوده است و همچنین داخل آن نیز با آجر نسوز پوشانده می گردد. این کوره جزء کوره های اقتصادی به شمار می رود به خاطر اینکه مصرف انرژی کمی دارد . اما اندازه سنگ های آهک وارده نباید از 15 الی 20 سانتی متر کمتر باشد . اگر سنگ های کوچکتری وارد کوره گردد سبب خفگی کوره شده است و به درستی کار نمی کند.

این کوره ها اغلب شامل دو نوع تک شفت یا دوقلو تولید می گردد که تک شفت ها معمولا بین 50 تا 120 تن در روز آهک زنده تولید می نماید و دو قلو ها بین 250 تا 600 تن در 24 ساعت آهک تولید می نماید.

طراحی ماشین

یکی از بخش های مهم کوره بدنه و پوسته اصلی کوره دوار محسوب می شود. این قسمتshell  شل کوره نیز نام دارد. طراحی ماشینکاری این بدنه معمولا از فولاد نسوز و انواع استیل نسوز ساخته می گردد. قطر لوله و بدنه آن از کمتر از یک متر تا چند متر شامل می شود. ضخامت ورق استفاده شده وابسته به نوع جنس ورق به کار رفته و میزان حرارت کوره از یک تا چند سانتیمتر دارا می باشد. ساخت بدنه کوره دوار احتیاج به تجهیزات و تخصص ویژه ایی دارد.

شرکت ایرانیان صنعت پادیرماندگار،با توجه به سابقه طولانی و تامین قطعات یدکی ماشینکاری دوار و تعمیرماشینکاری با استفاده از نیروهای متخصص در این زمینه آماده انجام تعمیر،ساخت و طراحی ماشینکاری در بخش های صنعتی مختلف را دارا می باشد.

شرکت ایرانیان صنعت پادیر ماندگار مجری خطوط کلسینه و زینتر در صنایع معدنی به صورت EPC می باشد که با داشتن نیروهای متخصص در دپارتمان های مهندسی و اجرایی و همچنین با دارا بودن امکانات ماشین سازی فراوان، توانایی تولید انواع ماشین های صنعتی، تجهیزات کوره های دوار، آسیاب های گلوله ای،تجهیزات خطوط انتقال مواد، مولتی سیکلون و سیلوهای ذخیره را داشته و این شرکت را به یکی از بزرگترین پیمانکاران EPC جهت انجام پروژه های خطوط کلسینه و زینتر پروژه های صنعتی بالاخص صنایع سیمان، فولاد،کوره دوار آهک، کوره دوار دولومیت، منیزیت و شاموت نموده است.

مدیران، کارشناسان و سرپرست های کارگاه های این شرکت سال ها در پروژه های سیمان، فولاد، آهک، دولومیت، منیزیت و شاموت انجام وظیفه نموده اند و اکنون با مجموعه تجربیات مبتنی بر دانش فنی خود، حرکتی نوین را در عرصه صنعت پیش گرفته اند و کشور را در خدمات مهندسی کوره های دوار بی نیاز ساخته و به خودکفایی ملی رسانده است.
 شایان ذکر است شرکت ایرانیان صنعت پادیر ماندگار به عنوان تنها شرکت صاحب تکنولوژی در خصوص کلسیناسیون مواد آهک صنعتی و دولومیت صنعتی با استفاده از کوره دوار مجهز به پیش گرمکن و کولر ایستاده در کشور می باشد که این تکنولوژی علاوه بر بومی بودن، مطابق تکنولوژی روز دنیا از لحاظ کیفیت ماشین آلات و مصارف انرژی بوده و با بهره گیری از دانش مهندسین خود بدست آمده و در ادامه نوآوری، به اجرای خطوط زینتر دولومیت و منیزیت به روش کوره دوار نیل نموده است.

دیگر خدمات شرکت پادیر ماندگار
طراحی کوره آهک
طراحی خط تولید
طراحی خشک کن
طراحی کوره دوار آهک
تعداد بازدبد: 242
2 خرداد 1401