ماشینکاری رینگ

ماشینکاری رینگ

رینگ یک قطعه ی بسیار کاربردی در دنیای صنعت می باشد. این محصول در متریال های مختلف و هم چنین سایز های متعددی ساخته می شود. رینگ یک قطعه ی توکار در دستگاه صنعتی به شمار آمده و در صورتی که به درستی مراحل ساخت را طی نکرده باشد، آسیب های جبران ناپذیری به دستگاه وارد خواهد شد. از این رو دو فاکتور مهم در رینگ بسیار حائز اهمیت می باشد، یکی مواد اولیه بکار رفته در آن و دیگری ماشینکاری رینگ، هر دو این فرآیند در کنار هم یک رینگ با کیفیت و درجه یک را می سازد.

رینگ های ساخته شده در مرحله ی کنترل کیفیت از نظر ابعاد مختلف مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. فرقی نمی کند که رینگ ساخته شده قرار است در چه دستگاهی پیاده شود، چرا که از اهمیت آن کاسته نشده و بایستی به بهترین شکل ممکن ساخته شود. پیرو اهمیتی که  رینگ دارد، در این مقاله مباحث مرتبط با آن از جمله ماشینکاری رینگ را ارزیابی خواهیم کرد، شاید قطعات کوچک در یک پروژه چندان چشمگیر نباید، اما تاثیر بسیار زیادی در موفقیت دستگاه دارد. بدین منظور باید به نحو احسن ماشینکاری رینگ انجام شود. باعث افتخار است که وب سایت ما را انتخاب کرده اید.

منظور از ماشینکاری رینگ چیست؟

  در خط تولید رینگ یک سری مراحل وجود داشته که همگی در کنار هم باعث تکمیل فرآیند ساخت خواهند شد. یکی از این مراحل ماشین کاری رینگ می باشد. رینگ ها انواع و اقسام مختلفی دارند، از کوچکترین آن ها که درون ساعت ها استفاده می شوند، گرفته تا اندازه های غول پیکر آن که در کوره های صنعتی و یا هواپیما ها مورد استفاده قرار می گیرند. اگر به آن ها توجه کنید، دارای تراشه های مختلفی هستند که قطعا به صورتی دستی ایجاد نشده اند. برای اعمال چنین تغییراتی به یک سری دستگاه های صنعتی مجهز احتیاج داریم که به عنوان ماشینکاری رینگ شناخته می شوند.

نمی توان ماشینکاری رینگ را مختص یک فعالیت خاص دانست. چرا که خط تولید مجزایی برای ماشینکاری رینگ در نظر گرفته شده است، که دارای مراحل متعدد و گوناگون می باشد. به عنوان مثال یکی از ماشین ها وظیفه دارد تا سکه های مخصوص را که از ریخته گری دریافت شده اند به رینگ تبدیل کند و درون آن را خالی کند. دستگاهی دیگرد وظیفه دارد تا با دقت نانو متری تراشه های مخصوصی را بر روی رینگ ها ایجاد کند. چندین دستگاه کوچک و بزرگ درون خط تولید ماشینکاری رینگ وجود داشته که رینگ ها پس از عبور از یک فرآیند مورد پردازش و پرداخت دستگاه دیگری قرار می گیرند.

دستگاه هایی که فرآیند ماشینکاری رینگ را بر عهده دارند، باید بسیار دقیق و مجهز باشند. چرا که پرداخت رینگ نتیجه نهایی و کیفیت رینگ را تعیین می کند. دستگاه هایی از جمله انواع ماشین های تراشکاری، دستگاه لیزر صنعتی و ..... همگی در کنار هم ماشینکاری رینگ را میسر می کنند. هر کدام از این ماشین ها عضوی در کالبد ماشینکاری رینگ محسوب می شوند که هر کدام به نوبه ی خود یک تجهیز با اهمیت و منحصر به فرد می باشند.

طراحی ماشینکاری رینگ

طراحی ماشینکاری رینگ شامل دو آیتم است. یکی از آن ها شکل ظاهری رینگ و طرحی که توسط ماشینکاری رینگ بر روی آن انجام خواهد شد را بیان می کند. و دیگری معطوف به ساخت دستگاه هایی است که در فرآیند ماشینکاری رینگ از آن ها استفاده می شود. برای ساخت دستگاه های موجود در ماشینکاری رینگ نیاز است، تا از یک طراحی اصولی استفاده کنیم. در این طراحی تمامی دستگاه ها مورد بررسی قرار گرفته، شکل ظاهری آن ها و نحوه ی عملکرد شان همگی توسط مهندسین مربوطه کشیده خواهد شد. طراحی ماشینکاری رینگ باید به گونه ای باشد که بتوان هر نوع رینگی را به واسطه ی آن ها ساخت. از این جهت لازم است تا از افراد بسیار ماهری در این فرآیند استفاده شود.

 با توجه به گوناگونی رینگ های بکار رفته شده در صنعت نمی توان، از یک طرح خاص برای ماشینکاری رینگ استفاده کرد. نیاز است تا طراحی خاصی صورت پذیرد. به عبارت بهتر طراحی ماشینکاری رینگ یک الگویی است که به واسطه ی آن متریال وارد خط تولید شده و رینگ های با کیفیت و درجه یک ساخته می شوند. طراحی ماشینکاری رینگ یک فرآیند بسیار مهم است. اگر طراحی وجود نداشته باشد، قطعا ساخت رینگ نیز ممکن نخواهد بود. زمانی که تصمیم می گیرد یک غذا بسازید، به سراغ آشپز خانه نمی روید و هر گه در اختیار دارید را با هم دیگر ترکیب نمی کنید. گاهی مواد اولیه با هم دیگر نا سازگاری دارند و ترکیب آن ها خسارات زیادی را ایجاد خواهد کرد. همانگونه که برای دوخت لباس الگو و یک طراحی وجود دارد، برای ساخت رینگ نیز نیاز به طراحی ماشینکاری رینگ داریم.

انجام طراحی ماشینکاری رینگ کار ساده ای نیست. از این رو بایستی توسط افراد متخصص و ماهر انجام شود. حتی اگر ساخت رینگ به صورت سفارش کار باشد و طرح اولیه ای به کارگاه داده شود، اما نیاز به طراحی هنوز وجود دارد. چرا که ممکن است خطایی در طراحی دریافت شده وجود دشته باشد و با بررسی تیم مجرب یک طراحی ماشینکاری رینگ استاندارد خواهیم داشت. سایر ریینگ، میزان انعطاف آن، وزن رینگ و هم چنین نقش های مختلفی که بر روی آن ها هک می شوند، همگی جزئی در طراحی هستند که باید زیر نظر متخصص این کار انجام شود.

ساخت ماشینکاری رینگ

پس از آن که طراحی ماشینکاری رینگ توسط کادر مجرب انجام شد، باید فرآیند ساخت ماشینکاری رینگ را انجام دهیم. در این فرآیند ابتدا متریال و مواد اولیه با هم دیگر با پیروی از طراحی موجود ترکیب خواهند شد. باید توجه داشت که نمی توان درصدی تغییر در خلوص متریال ایجاد کرد. چرا که تمامی این موارد در طراحی مورد آزمون و خطا قرار گرفته است و پس از بررسی جوانب مختلف تعیین شده است. یک خط تولید بزرگ وجود داشته که هر کدام قطعات مختلف را می سازند. متریال در دستگاه مناسب ریخته گری شده و سپس راهی پرداخت خواهد شد. در پرداخت قطعات دستگاه های مختلفی وجود دارند. هر کدام شان یک هدف خاص دارد، به عنوان مثال یکی از دستگاه ها وظیفه دارد تا صفحات فولادی را با زامیه ی مشخصی خم کند. تا بتوان تغییرات دیگری مانند برش و تراش بر روی آن ایجاد کرد و دستگاه های موجود در ماشینکاری رینگ را ساخت.

قطعات یکی پس از دیگری خط تولید را طی کرده و راهی دایره ی مونتاژ خواهند شد. در این دایره که متشکل از خط تولید مختلفی است، بای قطعات مربوط به یکی از دستگاه های ماشینکاری رینگ شناسایی شده و با سر هم بندی آن ها دستگاه ساخته شود. به عنوان مقال برای تراش رینگ نیاز به یک دستگاه برش CNC داریم. در مرحله ی اخر آز ساخت ماشینکاری رینگ قطعات مربوط به دستگاه برش CNC در کنار هم قرار گرفته و و به هم دیگر متصل می شوند که به این عملیات مونتاژ گفته می شود.

زمانی که تمام دستگاه های ماشینکاری رینگ سر هم بندی شدند، یک مرحله ی دیگر در ساخت ماشینکاری رینگ وجود دارد. در این مرحله تیم کنترل کیفیت تمامی محصولات تکمیل یافته را مورد ارزیابی و تست های مختلف قرار خواهد دارد. مقاومت بدنه، قدرت دستگاه و دقت آن از فاکتور های بسیار مهم می باشند. تمامی اجزای تشکیل دهنده باید پیو عمر مفید سال های طولانی دوام بیاوند و به راحتی خراب نشوند. پس از دریافت تاییدیه های لازم از خط ولید، تمامی دستگاه های ماشینکاری رینگ به عنوان محصولات تکمیل یافته شناخته شده و راهی انبار موجودی کالا خواهند شد.

تعمیر ماشینکاری رینگ

هیچ تضمینی وجود ندارد که دستگاه در حین فعالیت دچار مشکل نشود. این موضوع کاملا غیر قابل اجتناب است که نیاز به تعمیر در یک صنعت وجود نداشته باشد. شاید بتوان با اعمال تعمیرات و نگهداری از دستگاه ها مانع از خاراب شدن آن کرد. دستگاه های مختلف مخصوصا نمونه های صنعتی به دلیل کار سنگینی که انجام می دهند و ساعات کارکرد بالایی که دارند، در بازه ی زمانی کوتاهی مستهلک شده و نیاز به تعمیر پیدا خواهد کرد.

تعمیر ماشینکاری رینگ یک کار تخصصی و پیچیده بوده که باید توسط افراد مجرب و کار آزموده انجام شود. برای تعمیر دستگاه های موجود باید از نحوه ی فعالیت آن ها و هم چچنین اجزای تشکیل دهنده  شان آگاهی لازم داشت. در صورتی که تعمیر کار از آگاهی زیادی برخوردار نباشد، نه تنها نمی تواند به خوبی تعمیر ماشینکاری رینگ را انجام دهد، بلکه به شدت سبب آسیب رساندن به دستگاه خواهد شد.

برای انجام تعمیر ماشینکاری رینگ لازم است تا از تکنسین های شرکت سازنده و نمایندگی های آن استفاده شود. ایشان تمامی طراحی دستگاه را در اختیار دارند و به خوبی از پس عملیات تعمیر ماشینکاری رینگ بر خواهند آمد. علاوه بر آن در صورتی که نیاز باشد تا یک قطعه تعویض شود. شرکت سازنده نمونه های صل و اورجینال را برای این فرآیند ارسال خواهند کرد.

کلام پایانی

رینگ ها یکی از مهم ترین قطعات در دستگاه های صنعتی می باشند، برای ساخت زینگ به مجموعه از دستگاه های پشرفته نیاز داریم که ماشینکاری رینگ نامیده می شوند. ماشینکاری رینگ در دایره ی پرداخت ساخت رینگ وجود داشته که شامل خط تولید های متعددی است. کیفیت و دقت دستگاه پرداخت بسیار با اهمیت است، به حدی که کیفیت رینگ ها را تعیین خواهد کرد. اگر یکی از مراحل پرداخت که توسط ماشینکاری رینگ انجام می شود، دارای خطا و اشتباه باشد، به کلی فرآیند ساخت رینگ با شکست مواجه خواهد شد.

در کشور ما مجموعه های بزرگی واقع شده اند که می توانند تمامی ماشینکاری رینگ را بسازند و راهی صنایع دیگر کنند. ماشینکاری رینگ یک کالای سرمایه ای و تجهیز با اهمیت است. مجتمع بزرگ پادیر انواع و اقسام دستگاه های صنعتی از جمله ماشینکاری رینگ را می شازند و با بهترین قیمت ممکن راهی بازار خواهند کرد. کیفیت این محصولات کاملا تضمین شده است و هیچ تفاوتی با نمونه های خارجی نخواهد داشت.

دیگر خدمات شرکت پادیر ماندگار
مخزن تحت فشار
کوره پخت شاموت
فونداسیون صنعتی
کوره گندله سازی
تعداد بازدبد: 262
2 خرداد 1401