طراحی و ساخت غلتک کوره

طراحی و ساخت غلتک کوره

غلتک کوره یا رول کوره، یک غلتک مقاوم در برابر حرارت است که در کوره های اجاق غلتکی و سایر تجهیزات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. آنها به محصولات این امکان را می دهند که به راحتی به داخل کوره، درون کوره و خارج از کوره ها، اجاق ها و فرها حرکت کنند.

انواع مختلف غلتک های کوره

غلتک های کوره، غلتک ‌های تخصصی هستند که در کوره‌ها یافت می‌شوند و برای کارکرد مورثر و کارآمد کوره‌ها به کار برده می‌شوند. وقتی صحبت از غلتک های کوره به میان می آید، چندین نوع مختلف وجود دارد که هر کدام دارای عملکردهای خاص متفاوتی هستند. در این مقاله نگاهی به انواع مختلف غلتک کوره می اندازیم. در ادامه با ما همراه باشید:

·      غلتک کوره آنیل عمودی

غلتک کوره آنیل عمودی برای اتصال خط گالوانیزه کوره آنیل عمودی و نیتروژن - هیدروژن مورد استفاده واقع می شود. این نوع غلتک برای دمای کوره بین 750 درجه الی 950 درجه سانتیگراد ایده آل است.

·      غلتک کوره عملیات حرارتی صفحه سنگین

این نوع غلتک کوره عملیات حرارتی صفحه سنگین برای نرمال سازی کوره های سخت کننده مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع غلتک پهن و سنگین است و در نتیجه فرآیند عملیات حرارتی به صورت یکنواخت و سریع انجام می شود. برای دماهای بین 550 درجه سانتیگراد الی 950 درجه سانتیگراد ایده آل است.

·      غلتک کوره آنیل افقی

غلتک کوره آنیل افقی شبیه به نوع عمودی خود است. در نتیجه برای بازپخت مداوم به کار برده می شود. درست مانند نوع عمودی، برای دمای کوره بین 750 درجه الی 950 درجه سانتیگراد ایده آل است.

·      غلتکهای رادیال

غلتک های رادیال برای حمل بار کوره به پایه های کوره طراحی می شوند. در این نوع غلتک، برای صیقل دادن سطح غلتک ها و لغزنده سازی آنها شمش های گرافیتی به کار برده می شود.

ساخت غلتک کوره و طراحی غلتک چگونه است؟

غلتک‌های کوره از یک استوانه (جامد یا توخالی) یا دیسک‌هایی تشکیل می شوند که از طریق یاتاقان‌ها روی یک محور مرکزی نصب می‌شوند. آنها قادر هستند که با نیروی برق و یا بدون جریان برق، مواد را به طور فعال در کوره جابجا کنند و حرکت دهند. غلتک‌های کوره را می‌توان در اندازه‌های مختلف و از مواد گوناگون ساخت تا متناسب با کاربردها و محدوده‌های دمایی مختلف باشد. مواد رایج در ساخت غلتک کوره عبارتند از: نیکل کروم و مولیبدن. غلتک های کوره در صنایع مختلفی از جمله تولید فولاد، سرامیک، مصالح ساختمانی، و کاربرد پوشش های حرارتی مورد استفاده قرار می گیرند.

در هر پایه کوره دو غلتک وجود دارد که با زاویه حدود 30 درجه نسبت به محور عمودی مقطع کوره قرار دارند. هر کدام از این غلتک ها از طریق شافت غلتک روی دو عدد یاتاقان روغنی مستقر می شوند که به وسیله جریان اب خنک می شوند. به طور معمول، پهنای غلتک کوره بیش از پهنای رینگ کوره است. رینگ کوره دارای سطح اتکای لازم برای انبساط حرارتی طولی کوره است و درکوره های با قطر کوچک برای خنثی کردن اثر لغزشی شیب کوره غلتک ها را همراه با زاویه نسبت به محور طولی کوره قرار می گیرند. ولی در کوره های دارای قطر بالا محور غلتک ها موازی با محور طولی کوره است. در این حالت، کوره های بزرگ قادر هستند به راحتی روی غلتک ها حرکت رفت و برگشت ( با کمک غلتک بالاتر) داشته باشند و تاثیر بدی روی سطح غلتک های رادیال به جای نگذارند. به منظور صیقل دادن سطح غلتک ها و لغزنده سازی آنها شمش های گرافیتی به کار برده می شود. این گرافیت ها در جهت طول غلتک در تماس کامل با غلتک هستند و موقعی که نیاز به پایین آمدن کوره نیست، تماس گرافیت با غلتک قطع می شود (این عمل برای مدت زمان های محدود مجاز است). یاتاقانهای کوره دوار با بدنه بسیار مقاوم و ساختمانی فلزی برای مراقبت از محور ساپورت های کوره به صورتی که از تنظیم خارج نشوند و همچنین با توجه به انعطاف موجود در آن از تاب برداشتن و اعوجاج بدنه کوره جلو گیری می کند.

تعمیر غلتک و تعویض آن، تعویض یاتاقان، تعویض رینگ، تعویض تراست رولر از جمله موارد تعمیر و نگهداری کوره های دوار محسوب می شود. لازم است که هر چند وقت یک بار تراز بودن و نیاز به تعویض یا تعمیر شدن غلتک کوره مورد بررسی قرار گیرد. برای تعمیر غلتک کوره و تعویض آن شما قادر هستید از شرکت هایی که مسئول انجام چنین مواردی هستند درخواست همکاری نمایید.

از کجا می توانیم غلتک های کوره تهیه نماییم؟

هنگامی که نیازمند اجزای فلزی مانند غلتک های کوره هستید، شرکت ایرانیان صنعت پادیر ماندگار، زمانی را صرف یادگیری و درک نیازهای شما می کند تا با کیفیت ترین محصول مورد نیاز شما را ارائه دهد. قطعات فلزی با بالاترین کیفیت از کارخانه های ما خارج می شوند و مطابق با مشخصات شما هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر یا ثبت سفارش همین امروز با ما تماس بگیری.

دیگر خدمات شرکت پادیر ماندگار
طراحی ماشین
طراحی خط تولید
طراحی خشک کن
تعداد بازدبد: 376
2 خرداد 1401