شرکت تهیه و تولید مواد نسوز کشور : احداث خط کلسیناسیون منیزیم EPC

کارفرما : شرکت تهیه و تولید مواد نسوز کشور مشاور : ندارد پیمانکار EPC : ایرانیان صنعت پادیر ماندگار

توضیحات: طراحی و ساخت و نصب تجهیزات خط شامل طراحی برق، مکانیکال، Civil. کوره دوار، کولر دوار

محل پروژه: بیرجند

تاریخ شروع پروژه: 97/10/2

درصد پیشرفت کار: 100%

مشخصات و کاربرد محصول:

اکسید منیزیم یا منیزیت با فرمول شیمیایی MgO با درصد های مختلف و مقدار اکسید منیزیم اکتیو مختلف در انواع سایزهای پودری - دانه ای قابل ارائه می باشد.

اکسید منیزیم MgO (Magnesium Oxide) یک ماده معدنی با فرمول شیمیایی می باشد که از سنگ های معدنی کربناته (سنگ آتش) 2 می باشد که با روش زیر فرآیند می شود: سنگها پس از استخراج توسط آسیاب چکشی به اندازه های موردنظر تقسیم شده به داخل کوره های دوار کلسینه کننده هدایت می گردد. در کوره دوار، پس از جدا شدن دی اکسید کربن، به حالت اکسید در آمده سپس با استفاده از آسیاب به پودر نرم تبدیل می شود و به عنوان منبع منیزیم در مکمل های معدنی خوراک دام مورد استفاده قرار می گیرد.

منیزیم عنصر شیمیایی است که در جدول تناوبی دارای نشان Mg و عدد اتمی 12 می باشد. منیزیم هشتمین عنصر فراوان است و تقریبا" 2% پوسته زمین را تشکیل می دهد و سومین عنصر فراوان محلول در آب دریا به حساب می آید.کاربرد اصلی این فلز قلیایی خاکی بعنوان عامل آلیاژ ساز برای ساخت آلیاژ آلومینیم – منیزیم می باشد. این محصول گونه بسیار واکنش پذیر اکسید منیزیم بوده که از کلسینه کردن منیزیت در دماهای نسبتا پایین بدست می آید. این محصول در تصفیه آب، صنایع غذایی، کودهای شیمیایی و لوازم آرایشی کاربرد دارد.

ترکیبات منیزیم بخصوص اکسید منیزیم بیشتر بعنوان مواد دیرگداز در کوره های تولید آهن و فولاد، فلزات غیرآهن، شیشه و سیمان مورد استفاده قرار می گیرد. اکسید منیزیم و سایر ترکیبات هم در صنایع عمرانی، شیمیایی و کشاورزی بکار می روند. عمده کاربرد منیزیم بصورت یک افزودنی آلیاژساز به آلومینیم است که از این آلیاژ بیشتر در قوطی های مواد آشامیدنی استفاده می گردد. همچنین آلیاژهای منیزیم اجزاء ساختاری اتومبیلها و ماشین آلات را تشکیل می دهند. کاربرد دیگر این فلز، کمک به جداسازی گوگرد از آهن و فولاد است.

شرکت ایرانیان صنعت پادیر ماندگار قادر به تهیه و تولید مواد نسوز کشور، اجرای کامل خط اکسید منیزیم به صورت EPC با استفاده از کوره دوار بوده که تمامی تجهیزات مطابق با استانداردهای روز دنیا می باشد.

*شرکت ایرانیان صنعت پادیر ماندگار مجری خطوط کلسینه و زینتر صنایع معدنی آماده ارائه هر گونه خدمات در زمینه احداث خط اکسید منیزیم به صورت EPC می باشد*